شستشو فرش

نحوه شستشو و تمییز کردن فرش

شستشو فرش و تمیز کردن آن برای ظاهر خانه شما و برای سلامتی افرادی که در آن زندگی می کنند مهم است. لکه ها و فرش های نمناک می توانند از جو سالم جلوگیری کنند . روش های مختلفی برای تمیز کردن و شستشو فرش وجود دارد.

چگونه فرش را با دست تمیز می کنید؟

تمیز کردن فرش به صورت دستی: این روش در مناطق روستایی حتی اگر بسیار قدیمی باشد استفاده می شود. شستشو با قلم مو انجام می شود ، با استفاده از مواد شوینده لباسشویی و مواد شستشو داده می شود. آنها بلند می شوند ، سپس آنها را آویزان می کنند تا زیر آفتاب خشک شوند. آب زیادی هدر می رود. مواد شوینده مورد استفاده لکه ها را به طور کامل از بین نمی برد. حمل آن دشوار است زیرا آنها قبل از حلق آویز فشرده نشده اند. در زمان و انرژی زیادی مصرف می کنند.

شستشو فرش با دستگاه اتوماتیک

دستگاه شستشو فرش به طور اتوماتیک فرش های شما را یک به یک با شامپو ارگانیک می شوید. دستگاه سانتریفیوژ لوله ۹۵٪ فرش را به خودی خود خشک می کند و به هیچ وجه آسیب نمی بیند. آنها در طبقه دیگر تهویه می شوند.و در آخر موهای فرش را در جهت طبیعی خود شانه می کند تا درخشندگی و نرمی داشته باشد.

شستشو فرش با دستگاه دستی

بسیاری از قالیشویی ها از این روش استفاده می کنند. این روش به هیچ وجه به فرش آسیب نمی رساند. در هر زمان لازم باشد می توان مداخله کرد. فرشها قبل از گذراندن مرحله خشک شدن ، با آب زیادی شسته و شستشو داده می شوند.

شستشو فرش

شستشو سطحی فرش

  • برای شستشو فرش بطور سطحی ، اول با جاروبرقی از آاودگی و زباله پاک کنید.بعد سطل را با آب گرم و یک فنجان سرکه سفید پر کنید. برس را بگیرید و درون سطل آن آغشته کنید. شروع به تمیز کردن فرش با محلول شوید.
  • شامپو فرش نیز یک روش آزمایش شده و مناسب برای تمیز کردن فرش است.
  • با مخلوط کردن مقدار کمی صابون به آب موجود در بطری بر روی لکه اسپری کنید.
  • جوش شیرین و نمک را روی ناحیه مورد نظر به صورت عمیق بپاشید.

سپس لکه ها را با استفاده از یک پارچه سفید نم دار دست بکشید تا رنگ پارچه روی فرش منتقل نشود.
همچنین برای تهیه محلول شستشو فرش خود ، از مواد شوینده مایع لباسشویی ، پاک کننده همه منظوره ، سفید کننده اکسیژن ، نرم کننده پارچه و آب گرم در یک سطل استفاده کنید. برای یک پاک کننده ملایم و غیر سمی که باعث می شود فرش های شما بوی تازگی داشته باشد ، سرکه سفید ، آب ، نمک و یک اسانس مانند لیمو ، اسطوخودوس یا کاج را مخلوط کنید. در حقیقت پاک کننده های فرش مدرن و مواد شیمیایی تمیز کننده برای استفاده روی فرش کاملاً بی خطر هستند. آنها به گونه ای طراحی شده اند که به آرامی بین الیاف فرش قرار می گیرند تا کاملاً آنها را تمیز کند.
بزرگترین دلیل بوی بد پس از شستشو فرش این است که زیرانداز زیرین مرطوب شده و به درستی خشک نشده است. این می تواند باعث کپک یا کمی بوی ترش شود تا زمانی که زیرانداز خشک شود. برای از بین بردن این بوی نامطبوع می توانیم از جوش شیرین استفاده کنیم سپس روی فرش را جارو بکشیم .همچنین می توان با پارچه آغشته به سرکه سفید فرش را دست بکشیم.
شاید فرش نیاز به تمیز کردن منظم نداشته باشد کند ، شما باید هر سال تا ۱۸ ماه یکبار به صورت حرفه ای به شستشو فرش بپردازید. ، حتی اگر به طور مرتب تمیز کرده باشید. در مقابل نباید در فواصل کوتاه شستشو فرش انجام دهیم چون باعث از بین رفتن ظاهر اصلی فرش می شود. نظافت فرش با دستمال فرش یا برس فرش بعد از جاروبرقی می تواند خطوطی را که یک جاروبرقی روی کف شما می گذارد از بین ببرد انجام می شود.
فرشهای با ارزش مانند پارچه های ابریشمی نیاز تمیز شدن فوری دارند در غیر این صورت لکه برای همیشه در آنجا می ماند.

شستشو فرش

چند مورد از جذب آلودگی محیطی فرش

  • فرش ها باعث باقی مانده چربی و خاک می شوند,هر روز چربی و خاک به الیاف فرش شما جذب می شود و با توجه به زمان ، می توانند رنگ فرش شما را تغییر دهد. از طرفی در موارد لکه های روغنی باید از حلال استفاده شود چون ممکن است باعث شود لکه به طرف دیگر فرش نفوذ کند.
  • فرشهای شما می توانند بسیاری از میکروب ها را پناه دهند و شما را بیمار کنند.فرش شما با عمل کردن به عنوان یک فیلتر یک کار ارزشمند را انجام می دهد ، آلاینده های آسیب پذیری هوا مانند گرده ، قارچ ها ، مواد شیمیایی ، باکتری ها ، دود سیگار ، تارها را به دام می اندازد. که این آلاینده های به دام افتاده فقط با شستشو فرش قابل حذف هستند.

خبر بد برای مبتلایان به آسم ، آلرژی ، اگزما 

فرش‌ها به کنه های گرد و غبار آلوده می شود که قطرات آن می تواند حملات آسم را برانگیزد و می تواند التهاب آلرژی را که باعث ایجاد حملات آسم و اگزما هست را گرفتار کنند. اغلب افراد به دنبال راه حلی برای شرایط خود هستند و مشکل ممکن است درست زیر پای شما باشد. برای کسانی که آلرژی محیطی دارند ، این می تواند یک مسئله جدی برای سلامتی باشد. در حقیقت فرشهای کثیف می توانند منجر به مشکلات جدی سلامتی در غیر این صورت افراد سالم شوند.مهم است که مرتباً فرش خود را تمیز کنید. در حالی که جارو کشیدن حداقل یک یا دو بار در هفته مهم است ، اما این کافی نیست. همچنین لازم است به شستشو فرش بپردازید ، تا مطمئن شوید که همه این آلرژن ها از الیاف فرش جدا می شوند.

شستشو فرش

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *