خشکشویی مبل

روش های خشکشویی مبل

خشکشویی مبل

خشکشویی مبل  و از بین بردن ذرات روی مبل ,کمک به نرم شدن لکه ها و گرد و غبار سطح  روی مبل با استفاده از یک برس سخت انجام می شود.مبل از جمله لوازمی است که روزانه به دفعات از آن استفاده می کنیم و امکان به  وجود آمدن هر لکه ای روی آن است.از بهترین گزینه خشکشویی مبل می توان به بخار شوی اشاره کرد که مناسب برای مبل پارچه ای است.این یک واقعیت اجتناب ناپذیر از زندگی است که مبل ها کثیف می شوند. خرده  تراشه  ها راه خود را به سمت ترک ها پیدا می کنند ، نوشیدنی ها ریخته می شوند خوشبختانه تمیز و خشکشویی مبل نسبتاً آسان است ,تمام آنچه شما نیاز دارید کمی وقت قبل از شروع به تمیز کردن عمیق ، می خواهید هرگونه ضایعات سطحی یا ذرات را از سطح مبل جدا کنید.

نکات مهم در خشکشویی مبل

 • برای تمیز کردن مبل از جاروبرقی یا اتصال شیلنگ بر روی جاروبرقی استفاده کنید.
 • از اتصال طولانی و باریک استفاده کنید تا وارد شکاف ها شود.
 • تمام سطوح کوسن را تمیز کنید.
 • کوسن ها را جدا کرده و پایه مبل را خالی کنید.
 • برای خشکشویی مبل از  برس استفاده کنید. اگر لکه هایی وجود دارد که گرد و غبار و گرد و غبار زیادی در آن وجود دارد ، از یک برس سفت و سخت استفاده کنید تا لکه ها را شکسته و خاک های رها شده را تمیز کنید. به شدت محکم مالیده ، اما به اندازه زیاد  سخت نباشد که به پارچه مبل آسیب برساند.
 • جنس پارچه مبل را تعیین کنید. دستورالعمل هایی را برای استفاده از محصولات تمیز کننده متناسب با جنس پارچه انتخاب کنید.

خشکشویی مبل

 • به سادگی با یک قاشق چای خوری مایعات شستشو ، سرکه سفید ، جوش شیرین و آب گرم را با هم مخلوط کنید , جوش شیرین و سرکه خیلی خوب با هم کار می کنند و خیلی سریع لکه های سخت را از بین می برید. فقط قبل استفاده کامل، محلول را روی یک تکه پارچه پنهان مبل تست کنید ، تا مطمئن شوید که مبل رنگ شما را از بین نمیبرد.
 • برای خشکشویی مبل محلولی از مواد شوینده و آب تهیه کنید. ۳ پیمانه  مواد و ۳ پیمانه آب را در یک  دیگر مخلوط کنید. محلول شوینده خود را تست کنید. یک دستمال را درون محلول فرو کنید و آن را روی قسمت کمی دیده شده از مبل بزنید. بگذارید محلول به مدت ۱۰ دقیقه روی پارچه بنشیند ، سپس آن را چک کنید.یک حوله کاغذی را به نقطه فشار دهید تا ببینید که آیا رنگ پارچه روی آن تغییر کرده است یا خیر ، اگر هیچ تغییر رنگی وجود نداشت ، به مرحله بعدی بروید.
 • به آرامی پارچه را بکشید تا از توزیع یکنواخت شامپو اطمینان حاصل شود.
 • مواد شوینده اضافی را بردارید. بخار شوی را یک بار دیگر روی سطح مبل حرکت دهید و به این ترتیب مکنده مواد شوینده اضافی به داخل خلاء شوید.
 • روند بالا را در صورت لزوم برای خشکشویی مبل تکرار کنید. اگر لکه های خاصی وجود دارد که به شامپو کردن اضافی احتیاج دارد، دوباره آن را تمیز کنید. با این حال ، هیچ مکانی را بیش از حد شامپو نکشید ، زیرا می تواند باعث تغییر رنگ دائمی شود.

خشکشویی مبل

نکات خشک شدن مبل

 • بگذارید مبل در هوا خشک شود. هیچ  مقدار جارو برقی با مکش زیاد بعد از خشکشویی مبل باعث خشک شدن پارچه نمی شود. فقط کافی است مبل را رها کنید تا در هوا آزاد کاملاً خشک شود.
 • اتاق را پس از خشکشویی مبل تهویه کنید. محلول های تمیز کننده  خشک بوی بسیار قوی دارد ، بنابراین درها و پنجره های موجود در منطقه را باز کنید تا بوی آن فرار کند و اجازه دهید هوا تمیز شود. یا یک پنکه سقفی را روشن کنید.

محلول تمیز کننده با سرکه سفید درست کنید. اگر نمی خواهید برای تمیز کردن و خشکشویی مبل پول خرج کنید ، می توانید یک محصول تمیز کننده موثر را ارزان و به راحتی در خانه تهیه کنید. به سادگی قسمت های مساوی آب و سرکه سفید را در یک کاسه مخلوط کنید.

پاک کننده را روی مبل بمالید. شما نمی خواهید تمیز کننده را مستقیماً روی سطح مبل بمالید. در عوض ، آن را روی پارچه ای بمالید و از آن برای خشکشویی مبل چرم نیز می توان استفاده کنید. دستمال را بر روی تمام مبل بکشید .پارچه باید مرطوب باشد اما خیس نشود.

خشکشویی مبل

خشکشویی مبل چرم

خشکشویی مبل چرم را با سرکه و روغن کتانی می توانید انجام دهید. مخلوط باید یک قسمت سرکه به دو قسمت روغن کتان باشد. آن را خوب تکان دهید ، آن را روی مبل بکشید و ۱۰ دقیقه بگذارید. سپس یک پارچه خشک تمیز روی آن بکشید به عنوان گزینه دیگر ، بعد از تمیز کردن آن ، واکس چرمی را روی مبلمان خود بمالید تا دوباره چرم را مرطوب کنید. این باعث می شود چرم سالم و براق  مانند جدید روز اول شود.باید دقت کنیم برای جلوگیری از خراب شدن چرم از حلال های شیمیایی استفاده نکنیم.

برای قسمت های چوبی, سه چهارم فنجان روغن بذر کتانی جوشانده و یک چهارم فنجان روغن تربانتین را در ظرفی مخلوط کرده و خوب تکان دهید. هردو را می توان به راحتی خریداری کنید.به عنوان جایگزین روغن مبلمان تجاری نیز در دسترس است.با استفاده از یک پد پشمی روغن را روی چوب بکشید، این کار باعث براقیت و دوام چوب می شود و از خشک شدن و ترک خوردگی در چوب جلوگیری می کند. روغن را کاملاً آغشته کرده و بگذارید مبلمان خشک شود. همچنین برای تمیز کردن قسمت های کنده کاری روی چوب می توان از مسواک استفاده کرد.

برای دریافت راهنمایی و مشاوره رایگان با کارشناسان قالیشویی شاندیز نوآوران تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *